Historyczne centrum Poznania wciąż zachowuje ślady swojej żarliwej historii: barokowe, romańskie i renesansowe zabytki.
Prawdopodobnie nikt nie odmówi sobie możliwości odwiedzenia niezwykłego miasta. Kiedy ktoś myśli o Polsce, myśli o monumentalnym Krakowie lub stołecznej Warszawie.
Poznań to nie tylko centrum przemysłowe i gospodarcze kraju, ale także kulturalne. Jest to ważne miasto o tysiącletniej historii, które z roku na rok zyskuje na znaczeniu pod względem turystycznym.
Jest stolicą województwa wielkopolskiego i piątym miastem pod względem liczby ludności. Otaczają go kolorowe gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice dawnych mieszczan poznańskich. Jej początki sięgają X wieku, kiedy to książę Mieszko I wybrał ją na jedną ze stolic swojego księstwa. W tym czasie wybudowano pierwszą katedrę i założono pierwsze biskupstwo. Jego dziedzictwo obejmuje dużą liczbę starych budynków, pomników i zabytków.
Jednym z najbardziej emblematycznych i pięknych jest stary rynek – serce miasta. Codziennie o godzinie 12.00 odbywa się widowisko, które nigdy nie przestaje przyciągać ludzi: dwie kozy biją się rogami 12 razy.
Perłą na placu jest ratusz, trzypiętrowy pałac w stylu renesansowym zbudowany w połowie XVI wieku. Kolejną jego atrakcją jest to, że w każdym z czterech narożników ma fontannę. Najstarszą z nich jest XVIII-wieczna Proserpina.
W wyróżniającym się na niej domu mieści się muzeum poświęcone nobliście z 1905 roku i autorowi powieści „Quo Vadis?”. Henryk Sienkiewicz.
Poznań posiada kilka kościołów wyznaniowych. Katedra Świętych Piotra i Pawła jest jedną z najbardziej znanych. Został zbudowany z czerwonej cegły w stylu gotyckim. Posiada pozostałości innych stylów, takich jak romański i barokowy, z dwiema wieżami na głównej fasadzie.
Niedaleko kościoła znajduje się Sanktuarium Rozlanej Krwi Pana Jezusa. Jest to bardzo mała świątynia z niebieskimi zdobieniami i osobliwą historią o trzech chlebach komunijnych skradzionych przez Żydów.
Polskie miasto ma wszystko, co potrzebne do wypoczynku. Posiada wspaniałe parki, takie jak Cytadela. Prawdziwa atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i turystów, dzięki ponad 100 hektarowej powierzchni. Odbywają się tam imprezy. Na miejscu są restauracje, kawiarnie i hamaki. Znajduje się tu również muzeum marynarki wojennej.
Park Wilsona zachwyca bogatą roślinnością. W parku botanicznym rzuca się w oczy różnorodność kwiatów, rzeźby i staw. Wewnątrz można podziwiać największy ogród botaniczny w Europie – Palmiarnię.
Nie można zapomnieć o Jeziorze Maltańskim, które oferuje udogodnienia rekreacyjne, takie jak ośrodek narciarski, park wodny i gorące źródła.
Spędzanie czasu w Poznaniu może być przyjemne i rozrywkowe.
Rynek w Zamościu to arcydzieło architektury, które uznawane jest za …
Muzeum Narodowe w Warszawie (Muzeum Narodowe w Warszawie) jest jednym …
Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego słynie z malowniczych plaż, bogatego dziedzictwa …